Превод од малезиски на англиски

Need an online translator for Malay and English? Ве покривме!

Апликацијата за преведувачи на Интернет Vocre нуди превод од малезиски на англиски јазик, како и услуги за превод на англиски јазик за десетици други јазици. Нашата алатка е лесна за корисниците и нуди и преводи на текст, како и внесување глас во текст, за да можете да добиете превод од англиски на малајски со звук. Преведете малезиски и десетици други јазици.

Малајски звучници низ целиот свет

Зошто ви е потребна апликација за малајски превод? Приближно има 290,000,000 Говорители на малезиски јазик во светот. Нашироко се зборува во 12 земји низ југоисточна Азија и пошироко, и има повеќе од 25,000 Малезијци кои живеат во САД. and tens of thousands in Europe and other areas.

Countries Speaking Malay

На Малезискиот јазик во моментов се зборува нашироко во 12 земји (иако се зборува и во помалите заедници во многу други). На 12 земјите каде овој јазик е најпопуларен ја вклучуваат Малезија, Индонезија, Брунеи, Сингапур, Филипини, Мјанмар, Тајланд, Островот Коко, Божиќен остров, Шри Ланка, Суринам, и Тимор.

 

Malay to English Translation Tool

Нашата алатка нуди точен и прецизен превод. Работи и како апликација за преведувач и како речник и е more accurate than most — благодарение на нашите функција за автоматски преведувач. Побарајте алатка која преведува англиски на малајски со звук, preferably.

Нашиот бесплатен преведувач преку Интернет е исто така поевтин од ангажирањето на А. услуга за превод на говор или професионален преведувач на англиски јазик (Плус, не можете да чувате преведувач во вашиот џеб!).

Преземете ја нашата апликација на Google Play за Android или продавница за јаболка за iOS.

 

Како можам да преведам англиски на малезиски јазик?

Апликацијата Vocre преведува малезиски зборови, фрази, и реченици на англиски јазик. Изберете глас во текст или едноставно внесете директно во апликацијата. Можете да изберете превод на текст од малајски на англиски или обратно (или изберете англиски на малајски со звук). Преводот од малајски на англиски можеби не е толку тежок како Англиски на персиски или Превод од англиски на кмерски.

 

Превод од малезиски на англиски: Функција на говорот во текст

Преведете на англиски јазик користејќи го говорот во текст (гласовен влез) одлика. Едноставно, кажете зборови, реченици, или фрази во апликацијата, а алатката ќе ги претвори твоите зборови во текст. Тоа е еден од најлесните начини за преведување јазици - без да губите време за пишување. Најдобриот дел? Поевтино е отколку да најмите малезиски преведувачи.

 

Карактеристика за идентификација на јазик

Една од нашите најдобри карактеристики е нашиот идентификатор на јазик. Напишете на англиски и добијте малезиски јазик. Нема потреба да се грижите за изборот на вистинскиот јазик (особено затоа што пишувањето малајски може да биде малку незгодно). Нашата апликација прави напорна работа за вас. Исто така, не ви треба малајска тастатура на вашиот телефон за да ја користите оваа алатка.

Ние исто така нудиме офлајн режим за да им помогнеме на патниците и заедниците без постојан пристап до Wi-Fi Едноставно преземете ја апликацијата кога имате пристап до Wi-Fi-врска, and the features will still be available while you’re offline.

 

Malay Voice Output Translation

Вокре во моментов не поддржува излез на глас од малајски или англиски на малајски со звук - но ние работиме на тоа!

Една од нашите главни цели е да им помогнеме на незаштитените заедници да добијат пристап до софтвер за превод на јазик. Ако вашиот јазик не е на нашата апликација, ве молиме да не известите! Вредно работиме за да се осигураме дека сите јазици имаат еднаква застапеност на нашата апликација.

 

Дали имате други апликации за превод?

Нашата апликација за превод од малајски на англиски јазик е едношалтерски систем за преведување десетици јазици! Алатката за внесување пишување е една од најпопуларните одлики на нашата апликација (олеснување на преводот на зборови од малајскиот речник на англиски јазик) и вклучува англиски преведувач како платена надградба во рамките на апликацијата. Проверете ги другите поддржани јазици, исто така.

 

Поддржани други јазици

Во прилог на нашиот превод од малајски на англиски јазик, нашата апликација поддржува јазици, како:

 

 • Кинески
 • Хинди
 • Руски
 • Шпански
 • Арапски
 • Германски
 • Корејски
 • Француски
 • Јапонски
 • Португалски
 • Филипински
 • Исландски
 • Урду
 • Чешки
 • Полски
 • Шведски
 • Италијански
 • Турски
 • Хебрејски
 • Романски
 • Дански
 • холандски
 • Тајландски
 • Литвански
 • Индонезиски
 • Виетнамски
 • Бугарски
 • Унгарски
 • Естонски
 • Украински
 • Норвешки
 • Хрватски
 • Српски
 • Латвиски
 • Словачки
 • Велшки
 • Албански
 • Фински
 • Македонски
 • Словенечки
 • Каталонски

 

 

Научи совети за учење нови јазици како и вообичаени фрази како како да се поздравиме на други јазици.

За некои јазици, може да преведувате изговорени зборови и фрази на јазик и ќе го слушнете преводот што се зборува на глас; за други јазици, моментално нудиме само превод на текст. Ако барате англиски на малајски со звук, проверете повторно наскоро!

 

Земете Vocre сега!